soutěž Společně otevíráme data

09.10 2015

Fond Otakara Motejla organizuje 3. ročník soutěže Společně otevíráme data pro aplikace využívající otevřená data. Uzávěrka přihlášek je 31. 10. 2015.

 

Vývojáři, přihlaste své aplikace do soutěže Společně otevíráme data

 

3. ročník soutěže Společně otevíráme data spustil Fond Otakara Motejla, oceňující nejlepší aplikace využívající otevřená data. Na vítěze čekají finanční odměny, chytré telefony nebo školení digitálního marketingu. Studenti navíc mohou vyhrát zvláštní cenu, spojenou s odměnou 10 000 Kč. Uzávěrka přihlášek je 31. 10. 2015

Cílem soutěže je přispět k rozvoji a zkvalitnění služeb pro občany a zviditelnit společenský přínos a podnikatelský potenciál otevřených dat. Soutěžit mohou projekty, které využívají otevřená data či část použitých dat zveřejní v otevřených formátech.  Letošní ročník se týká aplikací, jež byly vytvořeny či výrazně upgradovány v období listopad 2014 - říjen 2015. 

Pro přihlášení stačí vyplnit jednoduchý formulář.  Více informací najdete na webu soutěže.

 

Generálním partnerem je CZ.NIC. Soutěžící mohou využít také odbornou pomoc partnerů soutěže (infrastruktura aplikace, cloud, analýza dat, UX, marketing), jimiž jsou Red Hat, ABRA Software, Microsoft, Huawei a Dobrý web.

V posledním ročníku soutěže se objevila řada aplikací, které pomáhají běžným občanům. Vítězný projekt edesky.cz přehledně zobrazuje dokumenty vyvěšené na elektronických úředních deskách měst a obcí - např.  oznámení o uzavírkách silnic či prodeji obecních pozemků. Užitečnou službou nejen pro handicapované je WC kompas mapující dostupnost a kvalitu veřejných toalet. Aplikace DATY.cz zase sbírá informace o firmách a jejich aktivitách a upozorňujeme na nové obchodní příležitosti nebo rizika s těmito společnostmi spojené.